Τρίτη 24 Μαΐου 2022

ΝΕΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ

Υπερήφανο για άλλη μία φορά το Σχολείο μας για τις νέες διακρίσεις μαθητών μας στην τελική φάση των Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ.

Θερμά Συγχαρητήρια στην  Τσίλη  Μαριτίνα,  μαθήτριά μας   στη Β΄ Λυκείου,   που κατέκτησε την 8η θέση στα 200 μ. στην Τελική φάση των Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων.

Θερμά Συγχαρητήρια και στη  μαθήτριά μας Γεωργιάδη Μυρτώ, μαθήτριά μας, επίσης στη Β΄ Λυκείου,   που κατέκτησε τη  13η θέση  στο τριπλούν στη Β΄ Φάση των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων.

Και οι επιτυχίες συνεχίζονται στο άθλημα της Ξιφασκίας :

Η Κυριακάκη Κων/να, μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου, κατέκτησε την 5η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στο ΞΙΦΟΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑΣ.

Ο Σεχίδης Φίλιππος, μαθητής μας στη Β΄ Λυκείου, κατέκτησε την 6η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στο ΞΙΦΟΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑΣ.

Ο ίδιος μάλιστα μαθητής διακρίθηκε  ως αθλητής της εθνικής ομάδας στο ελληνικό μοντέρνο πένταθλο στο ΟΡΕΝ της Βουλγαρίας (Σκοποβολή, Ξιφασκία, Κολύμβηση, Ιππασία και Ανώμαλος Δρόμος) . Τερμάτισε στην πέμπτη θέση στους άνδρες και στην τέταρτη στους νέους (U21), χάνοντας το μετάλλιο για έναν βαθμό, ενώ συγκέντρωσε 1132 βαθμούς (14-9 ξιφασκία, 2.08.04 κολύμβηση, 11.36.95 Laser Run).